Connect utnämnd till Årets Partner 2007/08 av Fujitsu Siemens!

Stockholm, 21 maj, 2008 – Under IT Future Day i Kista den 20 maj 2008 delade Fujitsu Siemens Computers ut priser till sina återförsäljare!

Som avslutning på seminarie- och produkt utställnings dagen, IT Future Day i Kista Conference delade Fujitsu Siemens Computers ut utmärkelser i form av en äkta palm (Guldpalm). Connect vann det mest prestigefyllda priset "Årets partner".

Årets Partner 2007/08: Connect

 

Med motiveringen: Kraftig volymökning under året, mycket hög lojalitet, gått från klientfokus till att bli en fullsortimentspartner med affärer som inkluderar Vmware, FibreCAT och NetApp.

Nichlas Aarne, VD på Connect:

"Vi på Connect är mycket glada och stolta över att få denna utmärkelse i tuff konkurrens med andra företag. Det är roligt att vårt fokus på VM Ware och lagringslösningar uppmärksammas på detta sätt. Connect fortsätter att fokusera på komplexa server- lösningar, virtualisering och lagring."

Priset hämtades av Carl Magnus Chalmers från Connect’s Stockholmskontor,

på bilden en miniversion av den palm som delades ut.

Tipsa Dela:Pusha Facebook Twitter Digg